Вакансія дизайнера

Що робить дизайнер
Дизайнер створює контент для публікацій та сторіс аналізує статистику, будує і перевіряє гіпотези щодо збільшення конверсії креативів, розвиває базу знань агентства.

Дизайнер одночасно працює над декількома проектами в активній стадії. Працює в команді з проект менеджером, копірайтером, таргетологом та аккаунт менеджером  який вирішує питання на стороні клієнта.

Базові вимоги
Людина, яку ми шукаємо, націлена на досягнення конкретних бізнес-цілей за допомогою дизайну.

Самостійно: можна віддати завдання і забути. Укладається в термін без нагадувань. Так само уважна до дрібниць. Грамотно говорить і пише українською. Акуратно оформляє результати. Не робить помилки через неуважність. Занурюється в деталі.

Думає про користь. Пропонує поліпшення. Не боїться відмови і критики. Вміє творчо вирішувати проблеми. Чесна. Відкрита.

Робота в студії або агентстві, технічна освіта, досвід в управлінні дизайнерами – це плюс.

Дизайн – це не тільки зовнішній вигляд, але і всі аспекти роботи з продуктом. І дизайнери Nordleaf розуміють це, як ніхто інший.

Умови та вимоги

Вимоги до дизайнера
Зарплата 10-15 тис. грн. чистими після сплати податків. Зарплата біла, оформлення офіційне.

Знання та навички:
володіє Photoshop, After Effects, Cinema 4d, PowerPoint;
знає англійську на рівні прочитати проф. літературу зі словником;
знає основи типографіки;
знає основи проектування і подання інформації;
знає основи Техдизайн, розбирається в відблисках, рефлексах, тінях, малює «смачні» кнопки і т. д .;
вміє представити продукт, показати користь і переконати читача купити;
має досвід у створенні комерційного контенту, знає особливості їх проектування.

Чим займається:
складає грамотне зрозуміле технічне завдання;
розробляє структуру проекту і структуру контенту;
пише тексти в інформаційному стилі;
підбирає і ретушує зображення;
розробляє прототипи;
підбирає шрифти, збирає і оформляє макети;
представляє і захищає макети перед провідним дизайнером і проект менеджером;

Спочатку стажування
Стажування допомагає дізнатися і перевірити один одного. Ви зможете заздалегідь зрозуміти, чи подобається працювати з нами, а ми побачимо вас у справі.

Під керівництвом стажист виконує завдання на декількох проектах. Паралельно заповнює прогалини в компетенціях з допомогою бази знань агентства і знайомиться з внутрішніми стандартами. За результатами стажування може показати цікаві одиниці сенсу.

Можна працювати в штаті або позаштатно, в офісі або віддалено
Після стажування дизайнер вибирає одну з двох можливостей: піти в штат або працювати позаштатно. Якщо дизайнер вибирає штат, він відмовляється від фрілансу, росте до провідного дизайнера. Якщо вибирає позаштатну роботу, його погодинна ставка зростає.

Загальні умови
робота приблизно з 10:00 до 19:00 за київським часом 5 днів на тиждень;
штатні дизайнери можуть працювати в офісі або з дому;
позаштатні дизайнери працюють віддалено;
відпустку 2 рази в рік по 2 тижні + офіційні свята;
робочий ноутбук;
оплата 50% вартості будь-яких розумних заходів щодо навчання;
ніяких штрафів, ніяких бонусів – тільки зарплата, яка росте разом з професійним рівнем;
офіційне оформлення, біла зарплата на картку.
найкраща команда

 

До чого потрібно бути готовим
великі клієнти → складні узгодження;
розподілені команди вимагають хороших навичок комунікації, планування, зворотнього зв’язку;
не прийнято спізнюватися на зустрічі, забувати про завдання і зривати терміни;
завжди багато доробок від провідного дизайнера, менеджера і клієнта → зробити все за одну ітерацію не вийде;
штатним дизайнерам фріланс заборонений (перехідний період до 3 місяців);
принципово працюємо без відкатів і тільки з білими зарплатами;
необхідно слідувати внутрішнім стандартам якості, які постійно зростають;
потрібно вчитися постійно, багато, швидко і, в значній мірі, самостійно;
в агентстві створені всі умови для зростання, але далі все залежить від самої людини.

Визначте свій рівень

Senior

Senior – досвідчений менеджер, побачив багато проектів,  набив купу шишок і зумів зробити з цього правильні висновки.

Основне завдання синьйора – приймати правильні технологічні рішення в проекті. «Правильні» – це такі, які приносять максимальну користь бізнесу і мінімізують витрати. Хороший синьйор не тільки розуміє, що розробляє команда, але думає, які завдання має вирішити проект. Розробляючи стратегію для проекту, синьйор завжди задається питанням про піковому навантаженні і намагається передбачити спроби конкурентної записи в таблиці БД. Він заздалегідь думає про вузькі місця системи, про можливості її масштабування, пам’ятає про уразливість і проблеми, викликані неправильним використанням інструментів.
Такий фахівець робить дивовижну річ – вирішує проблеми ще до того, як вони з’явилися. З боку це нагадує дар передбачення. А ось якщо ваш проект живе від пожежі до пожежі, а вам постійно доводиться викидати і переробляти контент – це симптоми, що проект отримує недостатньо сіньорного уваги.


Трохи поміркувавши, ми зможемо сформулювати ряд особливостей синьйор-менеджера:
– Здатність вирішувати кілька більш складні завдання, робити це швидше або краще, ніж середній менеджер, не має практично нічого спільного з сіньорностью. У нашій класифікації людина, яка це вміє, називається «Strong Middle».
–  Звання синьйора неможливо отримати швидко. Потрібно напрацювати великий досвід і зрозуміти, що відрізняє добре зроблений продукт від тяп-ляп, як проявляє себе технічний борг, скільки коштує рефакторинг, навіщо насправді потрібні патерни і так уже потрібні нескінченні рівні абстракції. Необхідно самостійно прийняти важливі рішення і дати їм пройти випробування часом, інакше оцінити їх не вийде.
–  Синьйору необхідні хороші комунікативні навички, тому що він повинен не тільки запропонувати правильне рішення, але і переконати в своїй правоті замовника і команду. Якщо ви не змогли відстояти хороше рішення і замість нього було прийнято погане, звинувачувати в цьому доведеться самого себе. Варіант «я ж казав» на рівні Senior вже не працює. З командою те ж саме – мало знати, як треба, потрібно ще й вміти це дохідливо пояснити. Тоді команда швидко зростає і набирається досвіду, уникаючи хворобливих помилок. Авторитарний підхід ( «робіть, як я сказав») часто призводить до внутрішніх конфліктів, і ситуацію на проекті аж ніяк не покращує – потрібно намагатися цього уникати.
–  Синьйор не може обійтися без розуміння пристрою бібліотек і шаблонів. Якщо інструмент дизайну для вас – чорний ящик, і ви складаєте програму з готових частин, не знаючи, що у кожної з них під капотом, продукт завжди буде нестійким і непередбачуваним.
Менеджер, який ставить синьйора в проект, сподівається цим знизити технічні ризики або хоча б почати їх усвідомлювати. Рідко зустрічаються системи без єдиної проблеми – технологічний перфекціонізм, найчастіше, просто нерентабельний для бізнесу. Але вловити момент, коли кілька нешкідливих костиліков того й гляди перетворять систему в клаптева чудовисько Франкенштейна, і вчасно зупинити цей процес – ось для цього, в числі іншого, і потрібен синьйор..

 

Middle

Основна вимога до мідл-менеджера – здатність самостійно виконувати поставлені перед ним завдання. Дуже схоже на те, що було написано в попередньому пункті, правда? Однак є важливий нюанс – тут відсутнє слово «технічні». Тобто на новому рівні потрібно розуміти вимоги бізнесу і вміти переводити їх в технічні рішення.
Таким чином:
* Мідл-менеджер розуміє, що саме робить дизайн. Це дозволяє глибше зрозуміти завдання, а, значить, точніше її оцінити і якісніше реалізувати. Якщо вимоги не повністю покривають якийсь сценарій, хороший менеджер зверне на це увагу на етапі планування. А чи не коли контент почне валитися при будь-якому нестандартному дії користувача.
* Мідл-менеджер знаком зі стандартними шаблонами і рішеннями при реалізації проекту в своїй області, розуміє, навіщо вони потрібні, і вміє їх застосовувати. Стандартизація рішень має велике значення при колективній роботі, т. К. Дозволяє новій людині швидше розібратися, що до чого, і мінімізує кількість помилок. Розуміння структури типового проекту робить завдання його побудови з нуля досить тривіальної, дозволяє міркувати про принципи правильної реалізації та відрізняти хороший проект від поганого.
* Мідл-менеджер розуміє, що працює не один. Він вміє взаємодіяти з іншими членами команди: може обговорити складний момент з дизайнером, уточнити у бізнес-аналітика неповні вимоги або узгодити якусь важливу технічне рішення з проекту менеджером (якщо такий є) і, звичайно, володіє відповідними інструментами колективної роботи.

 

Junior

Пройшовши інтернатуру, людина перетворюється на повноцінного джуна. Основна вимога до нього – здатність самостійно виконувати технічні завдання. Якщо в проекті вибудована архітектура, він повинен без затримки реалізувати черговий шматок дизайну. Хоча Junior може час від часу помилятися, не розуміти нюансів, обговорювати плани реалізації з тімліда або разом з ним перевіряти готові матеріали.
Для джуна важливі такі якості:
* Бажання розвиватися і вчитися (а на своїх помилках – особливо).
* Енергія і цілеспрямованість.
* Здатність спокійно ставитися до критики.
Потрібно розуміти, що на завдання, які синьйор вирішить за десять хвилин, джуну може знадобитися три підходи по годині щодня, а в процесі дизайн доведеться переробляти повністю, витративши масу додаткової енергії. Важливо не боятися цього і відчувати баланс: коли натиснути, спробувавши вирішити завдання самостійно, а коли, навпаки, перестати битися лобом об стіну, спалюючи проектний час, і звернутися за допомогою. Виправдовувати свою недостатню продуктивність фразою «я ж ще джун» – погана ідея.

 

Intern

У Nordleaf є практиканська програма, куди ми беремо людей навіть без досвіду роботи. У них є три місяці, щоб під керівництвом досвідченого ментора дорости до рівня «джуніор». Для позиції інтерна є дві основні вимоги:
* Хороший англійський.
* Розуміння обраного інструменту і вміння ним користуватися.
Вимога до знання англійської у нас, насправді, загальне для всіх. Якщо людина – грамотний технічний фахівець, і має відчуття стилю, ми допоможемо їй розговоритися і підтягнути мову – для цього є корпоративні курси і купа додаткових ініціатив. Але якщо людина без технічного досвіду (а інтерн – якраз такий) ще і слабо знає англійську, йому потрібно володіти унікальними якостями, які перекриють обидва цих недоліки.
Про інструмент думка теж, мені здається, проста. Якщо ви приходите на роль дизайнера, інструмент для вас – софт (Photoshop, After Effects), якими потрібно вміти користуватися. Якщо потенційний інтерн хоче працювати з фотошоп, але не може пояснити, що таке градієнт, ніж «fill» відрізняється від “opacity» або реалізувати найпростіший грамотний дизайн – шансів у нього немає ніяких. Приходити з нульовими знаннями і сподіватися, що всьому навчать на місці, паралельно виплачуючи зарплату, марно – надто великий конкурс. За плечима багатьох кандидатів професійні курси, вони з легкістю відповідають на всі теоретичні питання і навіть мають досвід дизайну «для себе». Звичайно, таких людей беруть в першу чергу.